Mit jelent, hogy minden betegség hátterében a stressz áll?

A stressz azon képessége, amely a veszély pillanatában aktivizálja a szervezetet, hogy a fennálló veszélyt elhárítsa. Ez azt jelenti, hogy az egészséges stressz rövid ideig tart és szükségszerű a túléléshez. Mindannyian azonban kisebb-nagyobb mértékben krónikus, folyamatos stresszben élünk. Annyira áthatja az életünket, hogy az életünk részévé válik. Ezt a fajta stresszt szöveti stressznek nevezzük.

luke-stackpoole-M5q1m4n9ES8-unsplash.jpg

Minden egyéni esetben a stressz eltérő szövetekben és a gerinc más területén van jelen, vagyis minden embert egyéni szöveti stressz jellemez. A hosszan tartó stressz következtében az ember bizonyos testszövete, szerve összehúzódik. Valakinél ez a szív, másnál az arcbőr, a tüdő, a gyomor vagy a nemi szervek.

Ezt a szöveti stresszt a jellembeli tulajdonságaink, életmódunk, étrendünk és a tudatalattinkban jelen lévő érzelmi sérüléseink mértéke határozza meg. A szöveti stressz következtében a szövetek védekező képessége legyengül, toxinok, fertőzések és élelmiszer-maradványok lerakódásának nyit teret.

Ha egy adott metabolit vagy toxin találkozik a kórokozóval, fertőzési gócok jönnek létre. Ezek olyan valós alakzatok, amelyek jelen vannak a szervezetben, ugyanakkor elkerülik a jelenlegi orvostudomány figyelmét. Az emberben lévő fertőzési gócok a legkülönbözőbb élethelyzetekben megváltoztatják és befolyásolják az egyén pszichéjét, jellemét és viselkedését. A méregtelenítés során, ami természetesen kiterjed a fertőzési gócokra , nem csak egészségügyi állapotunk változik meg, hanem a pszichés állapotunk is.