Minden egyéni esetben a stressz eltérő szövetekben és a gerinc más területén van jelen, vagyis minden embert egyéni szöveti stressz jellemez. A hosszan tartó stressz következtében az ember bizonyos testszövete, szerve összehúzódik. Valakinél ez a szív, másnál az arcbőr, a tüdő, a gyomor vagy a nemi szervek.
Ezt a szöveti stresszt a jellembeli tulajdonságaink, életmódunk, étrendünk és a tudatalattinkban jelen lévő érzelmi sérüléseink mértéke határozza meg. A szöveti stressz következtében a szövetek védekező képessége legyengül, toxinok, fertőzések és élelmiszer-maradványok lerakódásának nyit teret.
Ha egy adott metabolit vagy toxin találkozik a kórokozóval, fertőzési gócok jönnek létre. Ezek olyan valós alakzatok, amelyek jelen vannak a szervezetben, ugyanakkor elkerülik a jelenlegi orvostudomány figyelmét. Az emberben lévő fertőzési gócok a legkülönbözőbb élethelyzetekben megváltoztatják és befolyásolják az egyén pszichéjét, jellemét és viselkedését. A méregtelenítés során, ami természetesen kiterjed a fertőzési gócokra , nem csak egészségügyi állapotunk változik meg, hanem a pszichés állapotunk is.